
Audionom för uppdrag i Norge
Läkarakuten i Sverige AB
Audionom
Land: Norge
Korta fakta om jobbet
Kvalifikationer
Arbetslivserfarenhet
- Audionom - erfarenhet efterfrågas
Om jobbet
Läkarakuten söker nu audionomer som har ett norskt HPR-nummer för uppdrag i hela Norge. Detta är ett obligatoriskt krav.
Om du INTE har ett norskt HPR-nummer kan du med enkelhet ansöka om det i Norge. Det tar ca 3 veckor och Läkarakuten återbetalar denna kostnad till dig om du blir bokad på ett uppdrag.
Uppdraget sträcker sig under hela 2025 och behovet är från omgående. Varje uppdragsperiod sträcker sig under 3-6 månader. Det är önskvärt att du behärskar det norska systemet i så stor utsträckning som möjligt.
Boende finns på plats där 2-rumslägenheter hyrs ut till vårdpersonal.
Om du INTE har ett norskt HPR-nummer och ändå vill arbeta i Norge kan vi hjälpa dig med denna process.
Varmt välkommen att skicka in din ansökan.
OM LÄKARAKUTEN
Som läkare på Läkarakuten kan du söka bland alla lediga läkaruppdrag och även inom din specialistkompetens. Läkarakuten har läkaruppdrag i hela Sverige och uppdragen sträcker sig från enstaka dagar till månadslånga perioder. Som stafettläkare, hyrläkare, konsultläkare, bemanningsläkare eller läkarvikarie tjänstgör du som löntagare eller som konsult med eget företag. Din ersättning på Läkarakuten är marknadsmässigt hög och vår smidiga administration ger oss möjlighet att erbjuda bättre villkor än våra konkurrenter.